Mavi ve yeşilin her tonunun iç içe geçtiği koylar.


Tamamı sıkı koruma altında bulunan Gökova Koyları ‘’mavi ve yeşilin her tonunun iç içe geçtiği kıyılar’’ betimlemesinin en somut örneklerindedir. Gökova, kuzey kıyılarının hemen dibinden başlayan görkemli Menteşe Sıradağları ve çam ağaçlarının türkuaz suları gölgelediği dantelimsi Güney Kıyıları ile tüm övgüleri fazlasıyla hak edecek muhteşemliktedir.

Türkuaz denizi ve bembeyaz kumsalı ile tropik bir adayı andıran Sedir Adası, Romalı Komutan Antonius’un, adanın eşsiz kumlarını sevgilisi Kleopara için Mısır’dan getirdiğini anlatan efsaneden ötürü Kleopatra Adası olarak ta anılmaktadır. Sodalı suda kendiliğinden çoğalan, ateşte yanan (lütfen denemeyiniz) ve her tanesi birbirinin aynı olan bu kum tanecikleri aslında ender jeolojik etkileşimler sonucu oluşan kalker damlacıkları olup Çevre Koruma Kurumu’nun sıkı koruması altında bulunmaktadır.

Bu doğa harikası adaya ev sahipliği yapan antik Kadria Kenti, görülmeye değer tiyatro, agora ve liman kalıntılarıyla bu cennet adayı bir açık hava müzesine büründürmektedir.

Yarım saatlik bir otobüs yolculuğunu takiben, Gökova’nın Çamlı Limanı’ndan başlayıp Güney Kıyılarındaki koy ve adacıkları kapsayan tekne gezisi, özellikle yöre dışından gelen misafirlerimiz için unutulmaz bir görsel şölen olacaktır.

£ 12,50
Sepete Ekle

Marmaris Hava Durumu

Tur Başlangıç / Bitiş saatleri : 10.00 – 18.30 arası (8,5 Saat)

Yanınızda bulunsun : Yüzme kıyafetleri, Güneş kremi, Havlu ve Fotoğraf Makinası

Ücretsiz Girişler : 18 yaş altındaki TC vatrandaşı gençler ve çocuklar ile bu yaş grubundaki ögrenci gruplarına refakat eden ögretmenler, 65 yaş üstü TC vatandaşları, Müze Kartı olan yerli misafirler ve Ögretmen kartı olanlar Gaziler ve refakatindeki anne, baba, eş ve çocukları ile şehit yakını kimlik kartı sahiplerinden giriş ücreti alınmaz.

Tur Programı

09.30 Kaldığınız yerden alınış

10.00 Otobüsle Gökova’ya Hareket

10.15 Çamlı’ya varış ve Tekneyle Hareket

10.45 Kleopatra Adası’na varış ve 3 saat serbest zaman

13.45 Zeytinli Koyu’nda yüzme ve Öğle Yemeği(1 saat)

(Izgara Tavuk, Makarna, Salata

14.15 İncekum Plajı’nda yüzme molası (45 dk.)

15.15 Lacivert Koyu’nda yüzme molası (30 dk.)

16.45 Zeytin Adası, Magara Adası ve Tavşan Adası

18.00 Çamlı Limanı’na varış ve Otobüsle Marmaris’e Hareket

18.30 Marmaris’e varış ve otellere bırakılış

* Program ve saatler kati olmayıp değişikliğe uğrayabilir.