Efes'te dolaşmak, büyük bir açık hava müzesinde dolaşmak gibidir. Pamukkale dünyanın 8. Doğal harikası.


Efes, Akdeniz'in en iyi korunmuş ve en büyük antik kentidir. Eski dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı'na ev sahipliği yaptığı için ünlüdür. Antik genelev için gizli bir tünele ev sahipliği yapan Celsius Kütüphanesi'ni inşa eden ilk 2 hikayeye ev sahipliği yapıyor. Elton John, Sting, Diana Ross ve Tom Jones gibi dünyaca ünlü akustiği barındıran büyük amfitiyatroya hayran kalmışlardır.

Efes'te dolaşmak, büyük bir açık hava müzesinde dolaşmak gibidir.

Kısa bir yolculuk mesafesinde, Meryem Ana'nın tapınağı, hayatının son günlerini geçirdiği ve Vatikan tarafından hac yeri ilan edildiği biliniyor. Sakin bir atmosferle çevrili manevi bir yer.

Bu muhteşem arkeoloji sitesi her yıl milyonlarca ziyaretçiyi kendine çekiyor ve keşfetmeniz için sürekli yeni keşifler sunuyor.


Binlerce yıldır yamaçta parlayan beyaz pamuklu kaleleri, sıcak kaplıca havuzları ile doğal fenomen, sevgiyle dünyanın 8. Doğal harikası olarak bilinir.

Kelimenin tam anlamıyla tarihin üzerinde yüzerken, Hierapolis'in antik kentinde, Kleopatra'nın kendisinin yıkandığı söylendiği sıcak termal baharda bir dalış yapın ve bu onun genç görünüşünü kazandığı söylenir. Roma amfitiyatrosu ve şaşkınlık ve olasılıklarla dolu tarihi müzede dolaşırken Roma ayak izlerinde yürüyün.

Unesco tarafından kültürel miras alanı olarak tanınır. Tatilinizin bir parçası olarak görülmesi gereken bir doğa harikası.

İki Gün ve Bir Gece (07: 00'dan 19: 00'a kadar - Zamanlamanın Yol ve trafik durumuna göre Rehber tarafından değişikliğe tabi olabileceğini lütfen unutmayın)


£ 34,00
Sepete Ekle

Marmaris Hava Durumu

Efes de Yürüyüş güçlüğü çeken konuklar, hafif eğimli ve Arnavut kaldırımlı sokakları nedeniyle antik sitedeki Tiresome'da ve Pamukkale antik site ( 1 km ) yürümek yorucu olabilir.

Beraberinde getirilecek ;

Güneş kremleri, rahat ayakkabılar, yolculuk için su, havlu, mayo, şapka, kamera, ekstra paralar,

12 yaşın altındaki çocuklar pasaportlarını kanıt olarak yanlarında getirmelidir.

Aksi kararlaştırılmadıkça, sizi otelin ana kapısından alacağız

Bu turu alırken, tur gruplarınızın diğer milletlerden oluşabileceğini lütfen unutmayın.

Marmaris, İçmeler, Armutalan Perşembe, Pazar 20 Nisan - 20 Ekim