Efes, Akdeniz'in en iyi korunmuş ve en büyük antik kentidir.


Efes, Akdeniz'in en iyi korunmuş ve en büyük antik kentidir. Eski dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı'na ev sahipliği yaptığı için ünlüdür. Antik genelev için gizli bir tünele ev sahipliği yapan Celsius Kütüphanesi'ni inşa eden ilk 2 hikayeye ev sahipliği yapıyor. Elton John, Sting, Diana Ross ve Tom Jones gibi dünyaca ünlü akustiği barındıran büyük amfitiyatroya hayran kalmışlardır.

Efes'te dolaşmak, büyük bir açık hava müzesinde dolaşmak gibidir.

Kısa bir yolculuk mesafesinde, Meryem Ana'nın tapınağı, hayatının son günlerini geçirdiği ve Vatikan tarafından hac yeri ilan edildiği biliniyor. Sakin bir atmosferle çevrili manevi bir yer.

Bu muhteşem arkeoloji sitesi her yıl milyonlarca ziyaretçiyi kendine çekiyor ve keşfetmeniz için sürekli yeni keşifler sunuyor.

Süre ;

Yaklaşık 12 saat 30 Dakika (07: 00-19: 30 – Zamanlamanın Yol ve trafik durumuna göre Rehber tarafından değişikliğe tabi olabileceğini lütfen unutmayın)

£ 17,00
Sepete Ekle

Marmaris Hava Durumu

Yürüyüş güçlüğü çeken konuklar, hafif eğimli ve Arnavut kaldırımlı sokakları nedeniyle antik sitedeki Tiresome'da yürümek yorucu olabilir.

Beraberinde getirilecek ;

Şapkalar, Güneş kremleri, Kameralar, 12 yaşın altındaki çocuklar pasaportlarını kanıt olarak yanlarında getirmelidir.

Aksi kararlaştırılmadıkça, sizi otelin ana kapısından alacağız

Bu turu alırken, tur gruplarınızın diğer milletlerden oluşabileceğini lütfen unutmayın

Bölgeler ;

Marmaris, İçmeler, Armutalan Perşembe, Cmt 20 Nisan - 20 Ekim

Önemli ;

Antik Yunan ve Roma zamanının en büyük yerlerinden biri olan Artemis Tapınağı - yaklaşık 550 v.C. Celsus Kütüphanesi MS 114 ve 125, Odeion (müzik gösterileri için kullanılır), Hadrian Tapınağı, Varius Hamamları, Devlet Agora, Domitian Tapınağı, Herkül Kapısı, Meryem Ana Evi arasında inşa edilmiştir.